Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 32 людини

Новини

Комунальний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма села Кременівка Кальчицької сільської ради Донецької області вже 3 роки запровадив і користується меню, автором якого є Є. Клопотенко. Школа на даний час входить в Топ 50 закладів оновленого харчування.
До примірного чотиритижневого меню входять не всі страви зі збірника. Переваги надано другим стравам, гарнірам, салатам, десертам.
М`ясні страви: курячий шніцель, паличка куряча з кунжутом, бургер, чахохбілі з куркою та інше.
Гарнір: кукурудзяна каша "Палента".
Салати: салат з червоної капусти, салат з морквою і твердим сиром, з буряком та твердим сиром.
Напої: капмот із свіжих фруктів, лимонад.
Десерт: запеканка з сиру, оладки кукурудзяні.
Учні і батьки із задоволенням сприйняли оновлене меню, тому що воно корисне, збалансоване, раціональне і смачне.
Відповідальною особою за впровадження є мединчна сестра закладу Ялі Т.І. (т. 0674351551).
Школа і надалі буде йти шляхом впровадження інноваційних технологій задля здорового способу життя.
Більше фото можна переглянути у фотоальбомі.

26 січня 2022 о 07:42 | Середа М. Ю. | немає коментарів

Рій "Вовкулаки" взяли участь у спортивних змаганнях "Естафета мужності" присвячених Дню захисника і захисниць України.

25 жовтня 2021 о 07:08 | немає коментарів

Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначатиметься щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини».
Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця. Ініціатива встановлення Всеукраїнського дня відповідальності людини належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Пропонуємо переглянути відеоролик "День відповідальності-2021"

25 жовтня 2021 о 07:06 | немає коментарів

В межах проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек наша бібліотека підготувала фотоколаж "Моє село - частина України" та книжкові виставки "Це моя Україна, це моя Батьківщина", "Поетична світлиця мого краю"

25 жовтня 2021 о 07:03 | немає коментарів

В Коммунальном учреждении общего среднего образования села Зосима села Кременевка Кальчицкого сельсовета Донецкой области состоялось заседание Методического объединения учителей начальных классов и Методики l Ассоциация учителей социально-гуманитарного цикла, на которой рассматривались темы: "Использование инновационных технологий на уроках как ключевой компонент Новой украинской школы. Адаптация первоклассников к школьной команде. "
"Роль учителя в повышении качества современного урока с помощью новейших технологий"

25 жовтня 2021 о 06:59 | немає коментарів

28 жовтня в нашій країні день вшанування пам’яті загиблих з нагоди 76-річниці вигнання нацистських окупантів з України.
Цього дня вшановують пам'ять усіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.
Пропонуємо ознайомитись з інформаційними матеріалами та вебвітриною до Дня вигнання нацистів з України (нижче за посиланнями).

28 жовтня 2020 о 07:42 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Наркоманія – ворог майбутніх поколінь!

Зловживання наркотичними засобами незаконна торгівля ними останнім часом у багатьох розвинених країнах світу досягла катастрофічних розмірів. Офіційна преса США, Німеччини, Франції, Англії, Швеції майже щодня повідомляють про смерть своїх громадян, яка настала внаслідок зловживання наркотичними і психотропними речовинами. Наркоманія захопила в багатьох країнах навіть підлітків.

Поряд з уже всесвітньо відомими наркотичними препаратами за останніх 10 років у багатьох країнах збільшилася число наркоманів, які вживають так звані психотропні наркотики. У цьому відношенні найнебезпечнішими виявилися фенаміни і глюциногени, що є на відміну інших психотропних препаратів, медичними і є винятковою небезпекою для людини.

У міжнародному антинаркотичному центрі у Нью-Йорку назвали приблизну кількість наркоманів на земній кулі, цифра виявилася жахливою: мільярд наркоманів. При цьому не можна не згадати, що в наші дні торгівля наркотиками стала однією із найстрашніших форм експлуатації людини людиною, одним із найстрашніших злочинів проти людства.

Що ж таке “наркоманія”?. Виходячи з визначення, даного Всесвітньою організацією охорони здоров’я, наркотиком варто вважати будь-яку речовину (яка має чи не має законного застосування в медицині), котра є предметом зловживання в інших цілях, крім медичних.

Вживання наркотиків являється для теперішніх поколінь не меншою небезпекою, ніж епідемія чуму ,яка спустошила в минулих століттях цілі країни.

Що робить можливість існування наркоманії? Скоріше всього вживання наркотиків починається в молодому віці, причому, основним мотивом, що штовхає молодь до вживання наркотиків є цікавість і наслідування. Наркоманія є одним з найнебезпечніших соціальних явищ. “Біла смерть” щороку забирає життя мільйонів людей, переважно молодого віку. Понад 30 % злочинів скоєні під впливом наркотиків або ж заради того, щоб здобути їх. Наркомани є тим небезпечним середовищем, де швидко поширюються вірус СНІДу (70 % наркоманів є носіями цього вірусу).

Учені, що намагаються проникнути в таємницю дурману, вражені незвичайною вірулентністю наркотиків, здатних прокрадатися в саму глибину почуттів і думок своїх споживачів.

Тривалі дослідження, що проводилися цілими поколіннями вчених, були не марними. Отрута сковала в більшості “райських” засобів, була виявлена.

Є наркотики, що заспокоюють і знеболюють (їх називають депресивними) і є інші, що роблять стимулюючий вплив, збуджуючи організм. Гамоциногенні засоби викликають екстаз і буйність чи почуття болісного занепокоєння. При цьому кожна з цих речовин, навіть найнебезпечніша з погляду зловживання, може здаватися цілющою, але тільки в тому випадку, якщо його застосовують абсолютно правильно.

Індійська конопля, листи коки, насіння маку вважаються одними із найдревніших речовин. Опіум і його похідні (морфій, героїн) діють як знеболююче й усувають стан тривоги і страху, зменшують його, часто до повного зникнення, роблять людину сонливою, у випадку з героїном – буйною.

Подібну реакцію викликають гашиш, марихуана й інші похідні рослини в індійському чи американському варіанті. Кокаїн, що супроводжується, звичайно, галюцинаціями.

Неможливо замітити, як балощі перетворюються в рабську залужність людини від наркотика. Невдовзі приходить і неминуча розплата – упадок сил, безсоння, втрата апетиту, похудіння, “гнилі зуби”, передчасне облисіння, жовтувато-сіра шкіра, обличчя з ранніми зморшками – типовий портрет молодого наркомана.

Приймання наркотика обов’язково приводить до зміни психіки людини. Всі думки направлені на здобуття і приймання наркотика.

Нестерпна потреба любим способом здобути наркотик штовхає його на різні поступки та злочини.

Наслідок хвороби – важка інвалідність і передчасна смерть.

Наркомани гублять не тільки себе і своїх близьких, але й потомство, так, як їх діти народжуються з глибокими психічними та фізичними вадами.

У жінок під дією наркотичних речовин відбуваються швидкі зміни морального і соціального вигляду. Почуття відповідальності перед дітьми, чоловіком, сім’єю зникають. Вона стає непривабливою, голос стає грубим, сиплим, шкіра зморщена, випадає волосся, ються зуби. Порушується дітонародна функція.

В дитячих будинках ростуть і виховуються діти наркоманів – невинні жертви, нещасні .спотворені, неповноцінні, які повинні стати страшним нагадування і грізним застереженням для всіх.

Радість сім’ї, щастя вони і ваших близьких у великій мірі залежить від вас.

Наркоманія – важка для лікування, страшенно болюча хвороба, вся жахливість якої і заключається в тому що спочатку вона не здається страшною.

Пам’ятайте!

Наркоманія – нерозкішне заняття, не балощі, не час, приємно проведений в компанії, а хвороба.

Ви знаєте: курити – здоров’ю шкодить ви знаєте на скільки небезпечний для людини алкоголь. В наркотиках – смертельна небезпека.

Отже, давайте разом будемо боротися з цим “диявольським насінням”, і не дозволимо йому ввійти в наші домівки і домівки наших близьких.

26 жовтня 2020 о 08:39 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Про наркоманію зараз говорять в усьому світі. З нею пов'язують падіння моралі та зростання злочинності. Ця проблема сьогодні тривожить всіх: підлітків, медиків, соціологів, юристів, педагогів. Це — соціальна трагедія. Однією з причин поширення наркоманії є дефіцит знань про наркотики і їхній вплив на організм людини. Підлітки помиляються, вважаючи наркоманію розвагою, що несе у світ приємних відчуттів. Вони навіть не підозрюють, яку небезпеку приховують у собі ці «задоволення», які наслідки викликають невинні, на перший погляд, захоплення, до якої життєвої трагедії вони призводять.
Лікарський досвід показує, що ряди наркоманів ігнорує права інших, поповнюють люди, що не мають елементарних знань по наркотичні речовини і наслідки їхнього вживання. Серед них багато таких, котрі збільшують дози призначених лікарських препаратів, чи приймають сильнодіючі ліки без призначення. Таку наркотичну безграмотність необхідно терміново викорінювати.
До лав наркоманів легко потрапляють «за компанію». Тим, хто починає приймати наркотики, слід пам'ятати, що відмовитися від цієї звички буде нелегко. У наркомана виникає психічна та фізіологічна залежність, він думає тільки про те, як здобути нову дозу. Потяг до наркотиків не зникає за одну мить. Такі люди відсторонюються від друзів і родичів, перестають цікавитися навчанням, спортом, ізолюються від оточення, стають агресивними і некомунікабельними, часто втрачають фізичну форму. Як при вживанні алкоголю, так і при вживанні наркотиків потрібна велика рішучість, щоб раз і назавжди сказати «ні». Це може зробити людина, яка завжди: — поважає себе та інших; — вміє не тільки говорити, а й слухати; — впевнена у собі та своїх діях; — відповідає за свої вчинки; — відкрита почуттям і вміє вільно їх висловлювати; — може знайти в собі сили розповісти близьким про свою проблему; — не дозволяє порушувати свої права, але й не ігнорує права інших. А що ж робити тим, хто хоче, але не може сказати «ні», тим, хто не відчуває себе настільки сильним, щоб протистояти тиску з боку оточуючих? Необхідно почати працювати над підвищенням власної самооцінки.
Як виникла наркоманія? Звернемося до історії. Треба думати, що на самому початку неусвідомлене вживання наркотичних речовин носило племінний характер. Інший шлях ознайомлення з наркотиками — випадкове вживання в їжу чи жування отруйних рослин, що володіють наркотичними властивостями. Цей феномен фіксувався в пам'яті, а потім поширювався серед одноплемінників. Уже в часи первісного суспільства людям були відомі рослини, що поліпшували сон, знімали біль, підвищували настрій. Досвід предків накопичувався і передавався з покоління в покоління.
Історії релігії відомо безліч прикладів використання наркотичних речовин. Віщуни і служителі культу різних релігійних напрямів під час свят, обрядів і ритуалів часто застосовували ці речовини, що викликають особливе відчуття психічного підйому з елементами порушення свідомості. Рецепти одурманюючих засобів, як правило, тримали в секреті. Жреці і віщуни стародавності застосовували наркотичні речовини не тільки при релігійних ритуалах, але і з метою лікування. У той період була широко поширена тауматургія — медицина, заснована на магії. Тауматургія використовувала різні наркотики для лікування душевнохворих. Сам термін «наркоманія» походить від грецьких слів «нарко» — помутніння, оціпеніння і «манія» — безумство. Особлива небезпека вживання наркотиків полягає у тому, що наркотична залежність формується значно швидше, ніж алкогольна — за декілька місяців.
Як показують статичні дані, 80% наркоманів — молоді люди до 30 років. Найчастіше захоплюються наркотиками у віці 13—14 років. Таким чином, жертвами наркоманії стають діти і підлітки. Всі форми наркоманії призводять до психічного та емоційного розладу, завершенням якого є повна деградація особистості. Будь-які форми наркоманії і токсикоманії супроводжуються патологією всіх органів і систем. Це є враження серця, легень, печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, системи крові, інфекційні враження скелету. Хворі, що користуються ін'єкціями часто заражаються вірусом СНІДу, який вражає імунну систему, що призводить до смерті від різних захворювань.
Армія скалічених наркоманією людей все поповнюється молоддю, підлітками. В тенета наркоманії їх штовхає почуття зневіри, розчарування в соціальній системі, відчуття неможливості знайти своє місце в житті. Для одних — це втеча від дійсності, від духовної порожнечі, для інших — пасивний протест проти несправедливості суспільства.
Вихователь. Неробство, невміння і небажання зайняти свої руки й розум корисною справою не можуть не привести до більшого неробства — повного відключення від дії, до «балдіння», до піднесення цього становища в культ. Іще одна причина — більшість наркоманів і, особливо, токсикоманів — діти з так званих неблагополучних сімей, де батьки п'ють, або зайняті іншими проблемами. Найнерозсудливіший вік — від 15 до 25 років, хоча зустрічаються випадки і набагато більш раннього звикання до наркотиків. Цьому значно сприяє куріння, випивка, токсикоманія.
Прилучення до наркотиків викликається частіше за все впливом друзів, знайомих, різних компаній, невмінням організувати своє дозвілля. Чим же страшна наркоманія? Лікарі відзначають, що наркотики можуть викликати незворотні процеси в легенях, атрофію мозку, епілепсію, психози, деградацію особи, сприяють руйнуванню крові. По-перше, якщо хворий не буде лікуватися і в майбутньому не змінить свій спосіб життя, тоді дуже швидко наступить кахексія (виснаження), що в кінцевому рахунку призведе до смерті. Медицині відомі випадки, коли люди повністю «згорали» за рік. По-друге, наркоман не може бути повноцінним членом суспільства, бо всі його думки і справи спрямовані на здобуття наркотичної речовини. А це прямий шлях до злочину, оскільки в нашій країні використання, виготовлення і збут наркотиків з немедицинською метою заборонені в законодавчому порядку. По-третє, соціальна особливість хворого наркоманією така, що він прагне поглинути і втягти туди своїх друзів. Наркоманів часто використовують кримінальні структури. Потрапивши в руки досвідчених злочинців, наркомани стають знаряддям у їхніх руках. Обіцянкою і роздачею наркотичних засобів, шантажем і погрозами вони схиляють чи змушують наркоманів брати участь у крадіжках, пограбуваннях, убивствах.
Необхідно відзначити, що хоча наркоманія і не інфекційне захворювання, але вона має здатність до поширення. Для наркомана характерне втягування інших до цієї згубної звички. Чи можна вилікувати від наркоманії? Встановлено, що виліковується лише потяг до наркотику, про повне відновлення здоров'я сказати важко. Наркотик — отрута, котра з колосальною швидкістю руйнує організм. Тому все залежить від терміну початкового лікування та індивідуальних особливостей організму. Визначити, чи вживає ваш товариш наркотики нелегко, але можна. Зміни, які можуть відбуватися з підлітком, уже очевидні на початку нового захоплення, коли ще не виникла наркотична залежність. У цей час ви можете його врятувати. Необхідна довірча розмова, можете відразу звернутися до спеціаліста.

Зверніть увагу на такі ознаки:
— Поява агресивності, різкі зміни в поведінці: кволість зранку і надмірна збудженість у другій половині дня, уникає вас, по телефону відповідає крадькома і уривчасто, колишні друзі не цікавлять, захоплення теж.
— Відносно одягу став неакуратний. Серед речей з'явилися баночки, з'явився незрозумілий запах, шприци і пігулки.
— З дому можуть зникати речі, коштовності.
— Надмірна веселість, почервоніння обличчя, різкі зміни в апетиті
— Ймовірні ознаки вживання «веселого біломору»; вузькі зіниці, млявість, відчуженість (вживання наркотиків опійної групи); налиті кров'ю очі.
— Зміна в розмові, бліда шкіра, надмірне вживання рідини, порушення координації.

26 жовтня 2020 о 08:29 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Що таке шкідливі звички.
Шкідлива звичка – це така залежність людини від чогось зовнішнього, яка поневолі і губить її. В одному з тлумачних словників подане таке визначення шкідливої звички: “Стан рабської залежності від якоїсь звички або чогось, що може в психологічному чи фізичному плані сприяти появі звички(наприклад, від якихось наркотичних речовин), причому залежність ця така сильна , що неможливість подолання звички серйозно травмує людину”.
Оскільки людина може бути схильна до шкідливих звичок фізично, і оскільки вони часто викликають ускладнення суто медичні, ці звички часто вважають захворюваннями. Поява більшості шкідливих звичок зумовлена свідомими рішеннями і духовними проблемами людини.

Що може стати причиною появи шкідливих звичок?
Дуже багато є факторів, до яких люди можуть відчувати нездоланний потяг. І більшість якраз невинні: їжа, робота, заняття спортом, покупки, пігулки…

Наркотики і алкоголь.
Найбільш очевидним і найчастіше згадуваними є звички, пов’язані з речовинами, які діють на психіку. Такі речовини створюють фізичну, емоційну й соціальну залежність. Інші речовини викликають галюцинацію. Депресанти типу алкоголю можуть тимчасово зняти надмірну стурбованість і зайвий самоконтроль.

Наркоманія – це…
Наркоманія — це хвороба, яку характеризують потягом до наркотиків, що вживаються різними способами: ковтання, вдихання, внутрішньовенна ін’єкція з метою домогтися одурманюючого стану або зняти біль. Вживання наркотиків веде до повного виснаження організму, значної втрати маси тіла і занепаду фізичних сил. Наркоманів можна сміливо називати самогубцями.

Статистика вживання наркотиків серед молоді.
107 тис. наркоманів зареєстровано по лінії МВС;
Реально - в 10 - 15 разів більше, більше, ніж 1 млн;
95% - це молодь у віці 15 - 30 років;
97% наркоманів вперше спробували наркотики у віці з 12 до 19 років;
Третя частина всіх злочинів пов'язана з незаконним обігом наркотиків;
Більше половини засуджених - наркомани;
Кожен 5-й наркоман - жінка;
9 з 10 повій - наркоманкі;
Щорічно в Україні близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами;

Легенду про тютюн, а по іншому його називають « Чортове зілля».
Летів якось чорт. Та кудись задивився
Й на вербу суху животом настромився.
І здох. Може, правда, а може брехня –
Посипалася з чорта того порохня.
Ішли мужики. Порохню найшли:
Вони недалечко там поле орали.
Кишені діряві були, як на зло,
Тож, чортове зілля повсюди зійшло.
Понюхали – листя духмяним здалося.
Комусь до смаку воно дуже прийшлося.
«Ти ба!» - мовив хтось, і від цього «ти ба»
З’явилася назва у зілля – ТАБАК.
Багато з тих пір табаку розвелося.
Пізніше курити його повелося.
А хтось, кажуть, сплюнув і вигукнув:»Тю!»
З’явилась у зілля ще й назва «ТЮТЮН»
Історія тютюну
Куріння тютюну має більше, ніж 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом в 1492 році Америки пов’язано з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Особливо популярним тютюн став в XVII –XVIII столітті.
Чому людина палить?
• Результати досліджень свідчать про те, що багато курців набули цієї звички у підлітковому віці. Тиск збоку товаришів і бажання бути схожим на дорослих спонукає багатьох підлітків до паління. Цю згубну звичку важко перебороти, оскільки тютюновий дим містить нікотин, який спричиняє наркотичну залежність у людини, що палить.
• Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, який не курить.
Пасивне куріння приводить до активного куріння, це зашкоджує здоров’ю.

Курять батьки – страждають діти

Знай про це…

Істоіря алкоголю
Історія алкоголю досягає до 8000 років до нашої ери, в час коли з'явився керамічний посуд, який посприяв виготовленню алкогольних напоїв з ягід, меду і винограду. В давнину алкоголь називали викрадачем розуму. Миклухо-Маклай - відомий мандрівник розповідає про папуасів Нової Гвінеї, яким вже були відомі таємниці приготування хмільних напоїв, але вони ще не знали про вогонь. Слово "алкоголь" вперше прозвучав в 6-7 століттях від арабів і означав "одурманюючий". Рагез - араб виготовив першу пляшку горілки, сталося це в 860 році. В цей час почали переганяти вино і тим самим отримувати спирт, що збільшило пияцтво. Відомо, що з цього приводу основоположник ісламу - Мухаммед ввів заборону вживання спиртних напоїв, яка згодом увійшла в Коран. Однак по при заборону, в країнах Азії процвітав культ вина і навіть прославлявся у віршах.

Що спонукає людину вживати алкоголь?
Причин для цього безліч, хоча жодну з них не можна вважати поважною. Приклади першого знайомства з алкоголем відбуваються або випадково, або його вживають «для апетиту». Деякі навіть намагаються застосовувати його в якості ліків. Алкоголем навіть іноді лікують. Дитина часто-густо куштує спиртне сама, зі звичайної цікавості.
Сумна алкогольна статистика
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) алкоголь вбиває 2,5 млн людей щорічно. На жаль, у нашій країні від такої шкідливої та соціально небезпечної наркотичної звички, як алкоголізм, щорічно помирає все більше громадян України. Основним фактором такої великої смертності являється високий рівень споживання алкоголю — 20 л у рік на душу населення. За оцінками ВООЗ, критична цифра споживання — 8 л на рік, після чого спостерігається знищення генофонду нації та деградація суспільства. А це вже пряма загроза національній безпеці країни. Від алкоголізму, який визнано хворобою, щорічно вмирає 40 тис. людей (110 хворих за добу). За десять останніх років жіночий алкоголізм зріс удвічі. Школярі та студенти вживають спиртне не менше 2 разів у тиждень. Стаж споживання уже мають 40% дітей. Серед причин смерті — алкоголізм займає третє місце. Більше 50% нещасних випадків відбувається з причини алкоголізму. На 15—20 років скорочується життя алкозалежних хворих. І нарешті, 650 тис. людей знаходяться на обліку як алкозалежні хворі (реальна цифра, як показує практика, в 3—5 разів більше).

26 жовтня 2020 о 08:17 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Де́нь Євро́пи — свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року.
Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи в 1964 році.[1] Пізніше Європейський Союз почав відзначати свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана 1950 року, внаслідок чого деякі називають її «Днем Шумана». День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. В Україні на офіційному рівні День Європи відзначають у третю суботу травня. У цьому році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
З цієї нагоди у нашій школі було проведено онлайн-заходи,у яких вязли участь учні молодших та старших класів.
Відео можно подивитись за посиланням нижче

14 травня 2020 о 17:03 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2020 року №1/9-213 "Щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року " та у зв'язку з карантином зарахування до 1-х класу КЗ "Кременівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма Нікольської районної ради Донецької області", документи відправляти на електронну пошту школи kremenivka@i.ua

Копії документів, які треба надіслати до 01.06.2020 року:

1. заява відповідного зразка;

2. копія паспорту одного з батьків;

3. копія свідоцтва про народження дитини;

4.копія ідентифікаційного коду дитини;

5. медична довідка дитини (попередньо взяти бланк щеплень на ФАПі)

За додатковою інформацією звертатися за телефонами:
+380984141808-Єрмакова М. Ю.;
+380974862451- Папазова Д. М.

Зразок заяви за посиланням нижче

13 травня 2020 о 12:56 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

8 травня у КЗ "Кременівська загальноосвітня школа І-ІІІступенів імені братів Зосіма"в умовах дистанційного навчання провели тематичну бесіду присвячену Дню пам'яті та примирення,75-річчю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учні подивилися презентацію та прочитали вірші про війну.
Фото можно подивитися за посиланням

8 травня 2020 о 12:46 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Сьогодні колектив КЗ "Кременівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені братів Зосіма" поклали квіти до Монумента Слави села Кременівка з метою вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війни.
Вічна їм слава, Вічна їм пам'ять!
Для перегляду фото пропонуємо перейти за посиланням.

8 травня 2020 о 12:20 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Сьогодні вчитель фізичного виховання Танаджі В.В. прийняла участь у вебінарі-нараді «Проведення уроків фізичної культури в дистанційному режимі: досвід вчителів Нікольського району.». Вона поділилася досвідом як брати участь в обласних конкурсах

7 травня 2020 о 15:54 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Сьогодні біблеотекар нашої школи провела віртуальну виставку присвячену 75-річчю з часу перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
День Перемоги- це особливий день для кожної людини, а особливо для Ветеранів війни.
“1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
Більше зображень пропонуємо подивитись за посиланням.

7 травня 2020 о 15:19 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Тютюн, алкоголь, деякі ліки, токсичні речовини, наркотики тощо. Усі вони більшою чи меншою мірою впливають на мозок і психіку людини, її здатність тверезо мислити і відповідально діяти. Тому їх називають психоактивними речовинами (такими, що впливають на психіку людини).

Деякі з них використовують у медицині як знеболювальні чи снодійні препарати. Інші, хоч і небезпечні для здоров’я, але не заборонені законом. Це тютюнові й алкогольні вироби, препарати побутової хімії.

Однак є ще одна група психоактивних речовин, вживання яких є особливо небезпечним. Це наркотичні речовини, наркотики. Хоч наркотичний ефект можуть мати й інші психоактивні речовини, до прикладу, деякі ліки, та загалом наркотиками прийнято називати лише нелегальні препарати, розповсюдження яких заборонено законом.
Найбільша небезпека психоактивних речовин, зокрема наркотиків, полягає в тому, що вони спричиняють залежність.

Фізична залежність виявляється в тому, що організм не може нормально функціонувати без ПАР, що викликає сильний потяг до цієї речовини. Фізична залежність характеризується звиканням до ПАР і наявністю абстинентного синдрому («ломки») через відсутніть наступної дози. Пошук і прийом наступної дози стає життєвою потребою. Особливо швидко розвивається фізична залежність від наркотиків.

Психологічна залежність — це хворобливе прагнення вживати ПАР, щоб отримати приємні відчуття або позбутися неприємних. Психологічна залежність завжди виникає при систематичному вживанні ПАР, але може виникнути і після одноразового прийому, наприклад, деяких синтетичних наркотиків.

Наркотична залежність не виникає за одну ніч. Це відбувається поступово, крок за кроком, часто непомітно для людини. За влучним висловом Семюела Джексона: «Пута звички є надто слабкими, аби їх можна було помітити до того моменту, коли вони стають надто міцними, щоб їх можна було розірвати».

Іноді людина сама не знає, може вона ще контролювати себе чи вже потрапила в тенета залежності.
Ознаки наркотичної залежності:

вживання психоактивних речовин , щоб відволіктися від проблем;
нав’язливі думки про те, щоб дістати чергову дозу;
продаж речей чи крадіжки, щоб роздобути гроші;
провали в пам’яті, коли неможливо згадати, що робив напередодні;
поява нових друзів, які вживають психоактивні речовини;
відсторонення від родини і давніх друзів;
втрата інтересу до всього, що раніше цікавило;
напади тривоги, депресії, люті;
постійні обіцянки не вживати наркотики, невдалі спроби зупинитися;
вживання психоактивних речовин наодинці;
виникнення абстинентного синдрому через відсутність наступної дози;
потреба вживати більшу дозу, щоб відчути той самий ефект.
Руйнівні наслідки вживання наркотиків.
Причини вживання наркотиків. Наркоманія — одна з найболючіших проблем сучасності. Щодня ми чуємо про злочини, скоєні через наркотики, про зруйновані долі та вкорочені життя. Під загрозою опинилися підлітки, які мало знають про небезпеку наркотиків і не вміють опиратися тиску з боку наркоторговців і друзів. Молоді люди починають вживати наркотики з різних причин, зокрема:

Соціальні чинники:

наркотики є легкодоступними;
реклама цигарок і алкоголю підступно створює позитивний імідж наркотикам і заохочує молодь;
наркотики вживають друзі;
деякі фільми і телепередачі романтизують наркотики.
Психологічні чинники:

деякі люди не знають, як це небезпечно — курити, пити і вживати наркотики;
їм цікаво, на що це схоже;
вони не вірять, що вживання наркотиків є таким небезпечним, як про це застерігають експерти;
знаючи про небезпеку наркотиків і довіряючи експертам, вони вірять, що можуть спробувати наркотики, а потім відмовитися від них, коли захочуть;
вони думають, що більшість людей уживають наркотики;
вони позитивно ставляться до вживання наркотиків;
вони вірять, що наркотики допоможуть розв’язати їхні проблеми;
деякі підлітки переконані, що, вживаючи наркотики, стають старшими на вигляд;
за допомогою наркотиків вони намагаються відновити психологічну рівновагу (позбутися тривоги, смутку, низької самооцінки);
вони вважають, що це непоганий спосіб розважитися;
вони переконані, що вживання наркотиків — це модно, круто і поліпшить їхній імідж;
у них не розвинені соціальні навички, і вони не вміють казати «Ні».

Негайні наслідки вживання наркотиків. Більшість наркотиків безпосередньо загрожують життю людини. Вони можуть спричинити смертельне отруєння, зу­пин­ку ди­хан­ня чи серцевий напад. Найпоширенішою причиною смерті є передозування.

Наркотики послаблюють інстинкт самозбереження, руйнують здатність тверезо мислити й ухвалювати виважені рішення. Під їхнім впливом люди частіше потрапляють у небезпечні ситуації за кермом автомобіля, у човні, за верстатом — там, де потрібні підвищена увага, швидка реакція, обе­режність.

Віддалені наслідки. Вживання наркотиків має і віддалені наслідки для життя та здоров’я людини: безпліддя, важкі психічні захворювання. У споживачів «зі ста­жем», які користуються шприцами, зазвичай ціла низка смертельно небезпечних хвороб— сифіліс, гепатит В, ВІЛ-інфекція.

За регулярного вживання наркотиків руйнується соціальне оточення людини. Вона змушує страждати свою родину, відштовхує друзів. Зазвичай її матеріальне становище погіршується, нерідко вона втрачає роботу, продає все, що має.

Той, хто вживає наркотики, потрапляє в залежність не лише від наркотиків, а й від нарко- торговців — людей із кримінального середовища. Він ніколи, напевно, не знає, що купує. Адже щоб отримати більше товару, в героїн чи кокаїн додають інші речовини, нерідко смертельно небезпечні.

Як­що у людини нема грошей, їй можуть запропонувати «заробіток»: схиляють до проституції, спонукають до крадіжок, пограбувань, розповсюдження наркотиків. Так вона неминуче вступає у конфлікт із законом, прокладає собі дорогу до в’язниці.
Заходи з профілактики вживання ПАВ

Захисними чинниками, що перешкоджають уживанню підлітками психоактивних речовин, є:

міцна сім’я, залучення до життя сім'ї, увага до захоплень підлітка з боку батьків;
успішний досвід навчання і спілкування у школі;
успішна соціалізація серед однолітків;
добре сформовані життєві навички;
поінформованість про наслідки вживання психоактивних речовин.

Школа може допомогти учням у розвитку захисних чинників, зокрема й через:

забезпечення захисного фізичного середовища у школі, у тому числі наявність охорони та чітких правил щодо заборони вживання психоактивних речовин на території навчального закладу;
формування сприятливої загальношкільної атмосфери, що підтримує здорові стосунки між учнями і мотивує їх до здорового способу життя;
розвиток в учнів знань про здоров'я, зокрема чинників, які впливають на здоров'я, негативні наслідки вживання психоактивних речовин;
формування і зміцнення в учнів позитивної самооцінки, позитивних життєвих цілей, установок і навичок.

Використання залякування (опис жахливих наслідків паління, вживання алкоголю і наркотиків, перегляд відеофільмів) як основного педагогічного методу профілактики не дає позитивного результату. Підлітки зазвичай не ідентифікують себе з героями таких «лякалок». Крім того, залякуючи, дорослі часто перебільшують вплив на здоров’я психоактивних речовин і швидкість, з якою формується залежність.

Формування життєвих навичок дає найкращі результати: це дозволяє учням сформувати позитивну самооцінку і визначати позитивні цілі, успішно соціалізуватися в середовищі однолітків, не потрапляючи під їхній можливий негативний вплив і відстоюючи свої переконання.
Пропонуємо переглянути наступні відео за посиланням нижче.

4 травня 2020 о 12:08 | Рябчич В. Г. | немає коментарів

Наркотик – це психоактивна речовина (ПАР), яка при вживанні впливає
на органи сприйняття (зір, слух, смак, нюх), а також мислення, почуття і
поведінку людини.
Основні види ПАР (за МКБ 10):
♦ канабіноїди (наркотики, виготовлені з коноплі);
♦ опіоїдні наркотики (мак, його похідні чи інші наркотики, які діють
подібним чином);
♦ психостимулятори (кокаїн, амфетаміни і т.д.);
♦ галюциногени (синтетичні – ЛСД, природні – гриби);
♦ снодійно-седативні;
♦ летючі розчинники (бензин, клей і т.д.);
♦ алкоголь;
♦ нікотин.
Наркоманія – хвороба, яка викликана систематичним вживанням наркотиків, що виявляється синдромом зміни реактивності, психічною і фізичною залежністю, а також деякими іншими психотичними та соціальними
феноменами.
Стадії розвитку наркозалежності:
1 етап Перша спроба – експеримент.
2 етап Етап характеризується епізодичним вживанням;
Можливим є пошуковий / фоновий полінаркотизм.
3 етап Регулярне вживання;
На цьому етапі часто вже існує групова психологічна залежність.
4 етап
Психологічна індивідуальна залежність – патологічний
(психічний, психо-фізіологічний) потяг (нав’язливий, надцінний,
компульсивний).
5 етап Фізична залежність (абстиненція, абстинентний синдром,
синдром відміни).

Зовнішні ознаки вживання наркотиків:
♦ Обличчя: блідість шкірних покривів, але при великому стажі вживання наркотиків з’являється жовтяничний або землистий відтінок
шкіри; висипання на обличчі; гнійничкові висипи.
♦ Волосся: скуйовджене, занадто «сальне».
♦ Очі: блиск в очах; «блукаючий погляд», зіниці розширені або різко
звужені, зіниці «не реагують на світло»; очі «впавші»; сльозотеча (нежить); опущені повіки.
♦ Губи: сухість губ; губи можуть бути припухлими, почервонілими.
♦ Зуби: з явними ознаками нездоров’я, почорнілі; мимовільний скрегіт
зубами (особливо у сні).
♦ Кінцівки: тремор; сліди від ін’єкцій; набряклі, почервонілі кисті рук.
♦ Мова: скандують або невиразна, «в’язка» мова.
♦ Хода: атаксична хода (як у робота); погойдування при ходьбі.
Пропонуємо переглянути відео за посиланням нижче:

4 травня 2020 о 11:24 | Рябчич В. Г. | немає коментарів